SiTiming from SPORTident
SiTiming from SPORTident
Results for GLOSS Hornchurch 240618 - 24-Jun-2018 - Provisional
Course Results
Yellow
Results
2.0km 10m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Peter Errington
HH
M20
18:12
2nd
Aaron Dedman
CHIG
M10
21:36
+3:24
3rd
Freya Wadey + 1
IND
W14
28:13
+10:01
4th
Kieran Dedman
CHIG
M10
34:59
+16:47
5th
Annabella Kerry
HH
W7
38:54
+20:42
6th
Eloisa Kerry
HH
W4
51:30
+33:18
Louisiane ROUX
SLOW
W10
m5-10
Gloss
Results
3.7km 10m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
James Errington
HH
M21
24:22
2nd
Jon Chandler
LOK
M50
30:32
+6:10
3rd
Martin Husbyn
WING
M21
33:47
+9:25
4th
Matthew Dixon
HH
M16
34:21
+9:59
5th
Ronan Cleary
LOK
M55
35:53
+11:31
6th
Tim Dedman
CHIG
M50
36:44
+12:22
7th
Steven Elliott
SAX
M55
36:50
+12:28
8th
Tim Pribul
CHIG
M65
36:58
+12:36
9th
Hedley Calderbank
HH
M65
37:52
+13:30
10th
Tom Edelsten
CHIG
M75
38:03
+13:41
11th
Neil Gostick
HH
M55
38:15
+13:53
12th
Adam Leaf
HH
M55
38:34
+14:12
13th
Helen Errington
HH
W55
38:40
+14:18
14th
Paul Hearn
HH
M50
38:55
+14:33
15th
Julie Cleary
LOK
W50
40:03
+15:41
16th
Nicolas ROUX
SLOW
M40
40:51
+16:29
17th
Catherine Galvin
LOK
W55
40:56
+16:34
18th
Camille Roux
SLOW
W18
43:25
+19:03
19th
Stewart Mills
HAVOC
M55
44:43
+20:21
20th
William Chandler
LOK
M16
46:02
+21:40
21st
David Lefevre
DFOK
M60
46:06
+21:44
22nd
Colin Jackson
HAVOC
M55
46:58
+22:36
23rd
Priscilla Chen-Chandler
LOK
W45
48:04
+23:42
24th
Keith Parkes
DFOK
M70
49:16
+24:54
25th
Catherine Curtis
WAOC
W50
49:56
+25:34
26th
Melanie ROUX
SLOW
W40
49:59
+25:37
27th
Theophane Roux
SLOW
M16
52:06
+27:44
28th
Dale Bennett
HAVOC
M50
53:15
+28:53
29th
Sally Pribul
CHIG
W60
55:07
+30:45
30th
Matthew Wadey
SOS
M16
55:20
+30:58
31st
Liam Fegarty
WAOC
M14
56:21
+31:59
32nd
Sarah Dixon
HH
W45
57:44
+33:22
33rd
Rachel Barford
SOS
W55
59:12
+34:50
34th
Jenny Gostick
HH
W50
60:38
+36:16
35th
Viv Hodson
HH
W50
61:51
+37:29
36th
Charlie Dixon
HH
M14
67:03
+42:41
37th
Barbara Beckett
HAVOC
W60
73:36
+49:14
38th
Charmaine Kwan
LOK
W21
74:18
+49:56
39th
Gee-Hae Kim
LOK
W35
81:46
+57:24
40th
Neil Bailey
IND
M40
98:12
+73:50
41st
Francis Ronnau-Bradbeer
DFOK
M60
106:04
+81:42
42nd=
Daniel Ronnau-Bradbeer
DFOK
M14
109:01
+84:39
42nd=
Tullio Acanfora
IND
M14
109:01
+84:39
Thomas Elgood
CHIG
M50
m3-12
Anne Power
LOK
W85
m12
Jim Prowting
TVOC
M70
rtd
Gloss plus extension
Results
6.6km 20m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Michael Muggeridge
HAVOC
M55
49:46
2nd
David Dixon
HH
M45
50:41
+0:55
3rd
Simon Errington
HH
M55
51:52
+2:06
4th
Anthony Flick
LOK
M40
52:48
+3:02
5th
Paul Beckett
HAVOC
M55
52:59
+3:13
6th
Richard Wilkes
HAVOC
M35
56:50
+7:04
7th
Alex Owen
LOK
M40
59:32
+9:46
8th
Sue Carter
SLOW
W50
63:41
+13:55
9th
Tatiana Virissimo de Andrade
DFOK
W35
68:21
+18:35
10th
David Heale
HH
M50
68:23
+18:37
11th
Shane Muggeridge
HAVOC
M20
69:25
+19:39
12th
Gil Serafim
M21
72:44
+22:58
13th
Matthew Belos
IND
M35
76:06
+26:20
14th
Roger Moulding
HH
M70
82:46
+33:00
15th
Ian Catchpole
DFOK
M35
84:08
+34:22
David Float
HAVOC
M45
m17-21
Lynne Moulding
IND
W35
m4 m8 m11 m15-21
Back to Top